Gabinet Ortodontyczny Justyna Ramocka

Gabinet Ortodontyczny Justyna Ramocka

W WIEKU PRZEDSZKOLNYM KONIECZNOŚĆ PODJĘCIA AKTYWNYCH DZIAŁAŃ ORTODONTYCZNYCH NIE ZDARZA SIĘ CZĘSTO, ALE WARTO SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM, JEŚLI:

  • dziecko straciło przedwcześnie jakieś zęby mleczne na skutek próchnicy lub urazu
  • dziecko ma nawyk ssania smoczka lub palca utrzymujący się powyżej 2 roku życia
  • dziecko nie oddycha swobodnie przez nos tzn. używa do oddychania ust nie tylko w sytuacji wysiłku fizycznego /np. w czasie snu lub stacjonarnej zabawy/

Eliminacja szkodliwych nawyków, przywrócenie równowagi mięśniowej i prawidłowej czynności jamy ustnej w tym okresie chroni przed rozwinięciem się poważnych problemów w przyszłości. Działania ortodontyczne w tym czasie obejmują zastosowanie ćwiczeń mięśniowych, aparatów korygujących nawyki lub prostych aparatów ortodontycznych utrzymujących przestrzeń po przedwcześnie usuniętych zębach.

 

PROCES ROZWOJU ZGRYZU STAŁEGO TRWA MIĘDZY 6 A 16 ROKIEM ŻYCIA I PRZEBIEGA ETAPOWO. W tym długim okresie czasu zachodzi wiele zmian, które powinny mieć swoją kolejność i właściwy przebieg. Prawidłowy przebieg jednego etapu warunkuje dalszy kierunek wzrostu i rozwoju. Monitorowanie wymiany zębów polega na systematycznych wizytach kontrolnych (co 2-4 miesiące), ponieważ tylko indywidualna ocena zmian zgryzowych u każdego Pacjenta daje możliwość zauważenia ewentualnych problemów i wdrożenia odpowiednich działań.

 

GODZINY OTWARCIA


12:00 - 19:00
poniedziałek - piątek
po uzgodnieniu telefonicznym
 

ADRES GABINETU


ul. Św. Wojciecha 10 lokal U5
(róg Św. Wojciecha i Żeromskiego)
Gdynia Śródmieście

KONTAKT


Rejestracja:
tel. +48 730 730 707
Kontakt bezpośredni:
tel. +48 660 707 741